Předporodní kurz

Předporodní kurzy budou otevřeny dvakrát ročně (jaro a podzim). Jednotlivé kurzy budou mít 10 lekcí po dvou hodinách o předporodní a novorozenecké tématice vedených odborníky z praxe (témata: vývoj plodu, porod, psychologické aspekty výchovy, zdravotní péče o novorozence, příprava sourozence na příchod miminka, manipulace s miminkem, kojení a mnoho dalšího).

První kurz začne od 1. 4. 2016 v 15 hodin.

Kurzy budou otevřeny pro 10 maminek, aby byla zachována příjemná soukromá atmosféra. Některé hodiny jsou koncipovány jako společné pro maminky i otce. Kurzy budou účastnicemi spolufinancovány.

Kurzy se konají v rámci projektu Centrum pro rodinu, který je financován Ministerstvem práce a sociálních věcí, Pardubickým krajem a Městem Svitavy. Kurzy jsou pořádány ve spolupráci a za podpory Nemocnice Pardubického kraje, a.s., Svitavská nemocnice.

Porodnicko-gynekologické oddělení Svitavské nemocnice prošlo v posledních letech významnou modernizací a poskytuje komplexní péči o ženy s chorobami reprodukčního ústrojí, těhotné, rodičky a o ženy po porodu. S rodičkou individuálně probírají její porodní plán a podporují alternativní způsoby porodu, pokud je to možné. Bezprostředně po porodu podporuje Svitavská nemocnice metodu bondingu, tedy časný kontakt dítěte s matkou. Maminky se během pobytu v porodnici naučí pečovat o své dítě a získají dostatek informací na podporu kojení. Porodnice Svitavské nemocnice Vám rovněž nabízí prohlídku porodních sálů a oddělení šestinedělí, které si můžete prohlédnout po domluvě na telefonu: 461 569 338 nebo 461 569 224.  Více informací získáte na stránkách nemocnice: https://svitavy.nempk.cz

Poradny předporodní i poporodní: 

Těhotenské cvičení:

Krůček, z.s. již několik let spolupracujeme se staniční sestrou paní Šárkou Prudilovou, která vede nejen cvičení pro těhotné a to každé pondělí od 17 hodin, ale také těhotenskou poradnu.

Kontakty:

Markéta Březinová

koordinátorka kurzu mail: brezinovamarket@gmail.com

telefon: 604 291 490.

Informace o Babymasážích vám poskytne lektorka středečního klubu.

Jako termín pro setkání nabízíme úterý od 13:00 nebo 15:30 (ve skupině od 13 hodin jsou 3 volná místa, ve skupině od 15:30 4 volná místa), vždy 1,5 hodiny, součástí je i prostor pro dotazy a sdílení rodičů. Mezi prvním a druhým setkáním proběhne jedno individuální nad zkráceným diagnostickým testem. Výsledky napoví, jak s dítětem pracovat, bude jim přizpůsoben obsah kurzu. První setkání proběhne 28. listopadu. Informace a objednání na sona.nadvornikova@gmail.com, 733 518 999.

Aby byl kurz co nejdostupnější, požádali jsme o jeho podporu Nadaci ČEZ (pak by kurz byl zdarma). Přestože rada zasedla, nemáme zatím bohužel konečné rozhodnutí. V případě, že podpora Nadace ČEZ nedopadne, podpoříme kurz naším kmenovým projektem Centrum pro rodinu. Cena za 17 hodin kvalitně stráveného času vašeho dítěte i vás, zvýhodněná tímto projektem, pak bude 1000kč pro členy, 1200kč pro nečleny MC Krůček.

Nevyhovuje vám termín? Kontaktujte nás i tak. V přípdě většího zájmu rodičů o jiný termín jej můžeme společně hledat, dále je možnost využít individuální program v rámci pedagogické poradny, kde u předškoláků vycházíme z Klokanova kufru. https://www.klokanuvkufr.cz/klokanuv-kufr/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POSKYTUJE 10% SLEVU "na akce navíc" PRO ČLENY  MC KRŮČEK A REGISTROVANÉ V KPZ  VZP.

www.klubpevnehozdravi.cz/